Kolejny wielki klub powalczy o Krzysztofa Piątka! Ogromne pieniądze!

Coraz więcej uznanych marek w świecie futbolu pragnie mieć w swoich szeregach polskiego napastnika. Krzysztof Piątek kapitalnie rozpoczął swoją przygodę z Serie A i być może już niedługo zamieni Genoę na jeden z czołowych europejskich klubów. Kolejnym zainteresowanym jest AS Roma.

Były gracz Cracovii i Zagłębia Lubin, w obecnych rozgrywkach zdobył już 13 bramek (9 w lidze i 4 w Pucharze Włoch). W piątek dołożył kolejne trafienie, tym razem w barwach narodowych przeciwko Portugalii. Nic więc dziwnego, że wzbudza zainteresowanie dużych klubów. AS Roma widzi w nim potencjalnego następcę Edina Dzeko, jednak aby Polak dołączył do klubu ze stolicy Italii, będzie on musiał stoczyć bój z innymi potentatami europejskiego futbolu. 
Piątkiem interesują się bowiem również Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Chelsea, Liverpool, Juventus, Napoli a także FC Barcelona. Atutem AS Romy może być jednak znajomość Monchiego z Gabriele Giuffrida, agentem, który pomógł Genoi przeprowadzić transfer polskieg…

Górnik Łęczna 0:4 Ruch Chorzów

W starciu przedostatniej z ostatnią drużyną LOTTO Ekstraklasy, górą okazali się być przyjezdni. Dzięki wysokiemu zwycięstwu Ruch Chorzów opuścił strefę spadkową. 

źródło: www.facebook.com/gornikleczna/photos/
Oba zespoły borykają się od dłuższego czasu ze słabą formą. Zarówno Górnik jak i Ruch przegrał swoje dwa poprzednie spotkania, dlatego też dzisiejszy mecz był szalenie istotny. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się jednak podopieczni Waldemara Fornalika, dzięki czemu wywożą dziś z Lublina ważne trzy punkty.

Górnik Łęczna 0:4 Ruch Chorzów

0:1 10' Piotr Ćwielong
0:2 19' Adam Pazio
0:3 61' Jarosław Niezgoda
0:4 79' Jakub Arak

Sędzia główny: Paweł Raczkowski
Komentarze