6 lis 2016

Zwycięski marsz Legii

W spotkaniu kończącym 15. kolejkę Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Cracovię 2:0. To trzeci z rzędu wygrany mecz podopiecznych Jacka Magiery w Ekstraklasie.

Po meczu bez udziału publiczności przeciwko Realowi Madryt (3:3), stadion Legii znów się zapełnił. Żywiołowy doping kibiców od pierwszej do ostatniej minuty, zdecydowanie pomógł stołecznej drużynie w odniesieniu trzeciego z rzędu zwycięstwa w Ekstraklasie.

Zespół z Krakowa postawił jednak gospodarzom trudne warunki. Próbująca przedostać się pod bramkę rywala Legia, miała dziś niełatwe zadanie, bo świetnie dysponowani byli stoperzy Cracovii: Piotr Malarczyk i Hubert Wołąkiewicz. To ich ofiarne interwencje uchroniły zespół Jacka Zielińskiego przed utratą większej liczby bramek.

Pierwszą z nich zdobył w 43 minucie spotkania Nemanja Nikolić otrzymując podanie od Bartosza Bereszyńskiego. Wynik na 2:0 ustalił w samej końcówce Miroslav Radović popisując się cudownym uderzeniem z dystansu.

Zwycięstwo pozwoliło Legii Warszawa przesunąć się na 5. miejsce w tabeli. Cracovia spadła natomiast na pozycję 11.

Legia Warszawa 2:0 Cracovia (1:0)

1:0 43' Nemanja Nikolić (Bartosz Bereszyński)
2:0 90' Miroslav Radović

Legia Warszawa: Cierzniak, Bereszyński, Rzeźniczak, Czerwiński, Hlousek, Odjidja - Ofoe (88' Kopczyński), Moulin, Guilherme (75' Kucharczyk), Nikolić, Radović, Prijović (53' Jodłowiec)

Cracovia: Sandomierski, Deleu (69' Wdowiak), Malarczyk, Wołąkiewicz, Brzyski, Dąbrowski, Budziński, Wójcicki, Cetnarski (74' Adamczyk), Jendrisek, Piątek (78' Steblecki)

Żółte kartki:
25' Tomasz Brzyski
65' Deleu
69' Jakub Czerwiński