Prezes Mioduski zdradził ile pieniędzy "włożył" w tym roku w Legię. Ogromna kwota!

Brak awansu do fazy grupowej europejskich pucharów był dla Legii ogromnym ciosem finansowym. Do normalnego funkcjonowania klubu z zachowaniem płynności finansowej niezbędne było poszukanie dodatkowych środków, które zrównoważyłyby powstałe straty. Po nieudanej próbie sprzedania Sebastiana Szymańskiego do CSKA Moskwa prezes Legii musiał sięgnąć do własnej kieszeni.


Za 19-letniego pomocnika zespół ze stolicy żądał kwoty 7 milionów euro, która w znacznym stopniu zasypałaby powstałą dziurę w budżecie klubu. Do finalizacji transferu jednak nie doszło, w związku z czym prezes Mioduski musiał z własnych środków wspomóc Legię. Jak zdradził Kacper Sosnowski - dziennikarz portalu sport.pl - Dariusz Mioduski w rozmowie z nim przyznał, że dołożył nie 20 a około 40 milionów złotych. To mniej więcej tyle, ile wynosi budżet Zagłębia Lubin, jednej z bogatszych drużyn LOTTO Ekstraklasy. Trzeba przyznać, że porażka Legii w dwumeczu ze Spartakiem Trnava (el. LM) oraz F91 Dudelange (el. LE) była dla pre…

W takim składzie Jagiellonia powalczy z KAA Gent!

Podopieczni Ireneusza Mamrota wierzą w awans do kolejnej rundy. Wyeliminowanie belgijskiego KAA Gent łatwe jednak nie będzie. Jagiellonia musi to spotkanie wygrać i strzelić przynajmniej dwie bramki. 


Aby pokusić się o niespodziankę i pokonanie w dwumeczu wyżej notowanego rywala, zespół z Podlasia musi zagrać jeszcze lepiej niż w wyjazdowym spotkaniu z Rio Ave (4:4). Jest to jak najbardziej możliwe, dlatego czeka nas - mam nadzieję - bardzo ciekawe 90 (a może i 120) minut rywalizacji. 

Skład Jagiellonii na mecz z KAA Gent: 
Kelemen - Burliga, Mitrović, Runje, Guilherme - Romanczuk, Kwiecień - Frankowski, Pospíšil, Novikovas - Bezjak

Ławka: Sandomierski, Klemenz, Wójcicki, Sheridan, Grzyb, Świderski, Machaj

Komentarze