Kolejny wielki klub powalczy o Krzysztofa Piątka! Ogromne pieniądze!

Coraz więcej uznanych marek w świecie futbolu pragnie mieć w swoich szeregach polskiego napastnika. Krzysztof Piątek kapitalnie rozpoczął swoją przygodę z Serie A i być może już niedługo zamieni Genoę na jeden z czołowych europejskich klubów. Kolejnym zainteresowanym jest AS Roma.

Były gracz Cracovii i Zagłębia Lubin, w obecnych rozgrywkach zdobył już 13 bramek (9 w lidze i 4 w Pucharze Włoch). W piątek dołożył kolejne trafienie, tym razem w barwach narodowych przeciwko Portugalii. Nic więc dziwnego, że wzbudza zainteresowanie dużych klubów. AS Roma widzi w nim potencjalnego następcę Edina Dzeko, jednak aby Polak dołączył do klubu ze stolicy Italii, będzie on musiał stoczyć bój z innymi potentatami europejskiego futbolu. 
Piątkiem interesują się bowiem również Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Chelsea, Liverpool, Juventus, Napoli a także FC Barcelona. Atutem AS Romy może być jednak znajomość Monchiego z Gabriele Giuffrida, agentem, który pomógł Genoi przeprowadzić transfer polskieg…

W takim składzie Jagiellonia powalczy z KAA Gent!

Podopieczni Ireneusza Mamrota wierzą w awans do kolejnej rundy. Wyeliminowanie belgijskiego KAA Gent łatwe jednak nie będzie. Jagiellonia musi to spotkanie wygrać i strzelić przynajmniej dwie bramki. 


Aby pokusić się o niespodziankę i pokonanie w dwumeczu wyżej notowanego rywala, zespół z Podlasia musi zagrać jeszcze lepiej niż w wyjazdowym spotkaniu z Rio Ave (4:4). Jest to jak najbardziej możliwe, dlatego czeka nas - mam nadzieję - bardzo ciekawe 90 (a może i 120) minut rywalizacji. 

Skład Jagiellonii na mecz z KAA Gent: 
Kelemen - Burliga, Mitrović, Runje, Guilherme - Romanczuk, Kwiecień - Frankowski, Pospíšil, Novikovas - Bezjak

Ławka: Sandomierski, Klemenz, Wójcicki, Sheridan, Grzyb, Świderski, Machaj

Komentarze