Kolejny wielki klub powalczy o Krzysztofa Piątka! Ogromne pieniądze!

Coraz więcej uznanych marek w świecie futbolu pragnie mieć w swoich szeregach polskiego napastnika. Krzysztof Piątek kapitalnie rozpoczął swoją przygodę z Serie A i być może już niedługo zamieni Genoę na jeden z czołowych europejskich klubów. Kolejnym zainteresowanym jest AS Roma.

Były gracz Cracovii i Zagłębia Lubin, w obecnych rozgrywkach zdobył już 13 bramek (9 w lidze i 4 w Pucharze Włoch). W piątek dołożył kolejne trafienie, tym razem w barwach narodowych przeciwko Portugalii. Nic więc dziwnego, że wzbudza zainteresowanie dużych klubów. AS Roma widzi w nim potencjalnego następcę Edina Dzeko, jednak aby Polak dołączył do klubu ze stolicy Italii, będzie on musiał stoczyć bój z innymi potentatami europejskiego futbolu. 
Piątkiem interesują się bowiem również Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Chelsea, Liverpool, Juventus, Napoli a także FC Barcelona. Atutem AS Romy może być jednak znajomość Monchiego z Gabriele Giuffrida, agentem, który pomógł Genoi przeprowadzić transfer polskieg…

Krajowy ranking UEFA: Ekstraklasa notuje zjazd. Będzie jeszcze gorzej?!

Dwa lata z rzędu bez fazy grupowej europejskich pucharów sprawiły, że LOTTO Ekstraklasa w krajowym rankingu UEFA notowana jest coraz niżej. Zamiast przybliżać się do czołowej "15" gwarantującej 2 zespoły w el. LM, osuwamy się w rankingu za kolejne kraje.


Przed sezonem 17/18 polska liga zajmowała w zestawieniu 20. pozycję. Brak fazy grupowej choćby Ligi Europy spowodował, że po poprzedniej edycji europejskich pucharów spadliśmy na miejsce 21. Szansę na poprawę dość przeciętnej lokaty zaprzepaściliśmy jednak w obecnych rozgrywkach nie kwalifikując się nawet do fazy play-off LE. Aktualnie zajmujemy miejsce 22. m.in. za Szkocją, Białorusią, Serbią czy Cyprem. Tuż za nami klasyfikowane są: Szwecja i Norwegia, mające w fazie grupowej LE swoich przedstawicieli. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że i one wyprzedzą nas w rankingu. Niewiele traci do nas również Azerbejdżan i przewiduje, że w następnym notowaniu po zakończeniu fazy grupowej będziemy także za nim, plasując się w okolicach miejsca 25.

źródło: http://blog.kalendarz-kibica.pl


Jeżeli w przyszłym roku ponownie żadna z drużyn LOTTO Ekstraklasy nie będzie punktowała jesienią, czeka nas kolejny zjazd w rankingu. Oznaczało będzie to konieczność rozpoczęcia przygody z pucharami już od I rundy eliminacji przez wszystkie drużyny (obecnie zdobywca Pucharu Polski zaczyna od II rundy el.LE).

Komentarze