Prezes Mioduski zdradził ile pieniędzy "włożył" w tym roku w Legię. Ogromna kwota!

Brak awansu do fazy grupowej europejskich pucharów był dla Legii ogromnym ciosem finansowym. Do normalnego funkcjonowania klubu z zachowaniem płynności finansowej niezbędne było poszukanie dodatkowych środków, które zrównoważyłyby powstałe straty. Po nieudanej próbie sprzedania Sebastiana Szymańskiego do CSKA Moskwa prezes Legii musiał sięgnąć do własnej kieszeni.


Za 19-letniego pomocnika zespół ze stolicy żądał kwoty 7 milionów euro, która w znacznym stopniu zasypałaby powstałą dziurę w budżecie klubu. Do finalizacji transferu jednak nie doszło, w związku z czym prezes Mioduski musiał z własnych środków wspomóc Legię. Jak zdradził Kacper Sosnowski - dziennikarz portalu sport.pl - Dariusz Mioduski w rozmowie z nim przyznał, że dołożył nie 20 a około 40 milionów złotych. To mniej więcej tyle, ile wynosi budżet Zagłębia Lubin, jednej z bogatszych drużyn LOTTO Ekstraklasy. Trzeba przyznać, że porażka Legii w dwumeczu ze Spartakiem Trnava (el. LM) oraz F91 Dudelange (el. LE) była dla pre…

Krajowy ranking UEFA: Ekstraklasa notuje zjazd. Będzie jeszcze gorzej?!

Dwa lata z rzędu bez fazy grupowej europejskich pucharów sprawiły, że LOTTO Ekstraklasa w krajowym rankingu UEFA notowana jest coraz niżej. Zamiast przybliżać się do czołowej "15" gwarantującej 2 zespoły w el. LM, osuwamy się w rankingu za kolejne kraje.


Przed sezonem 17/18 polska liga zajmowała w zestawieniu 20. pozycję. Brak fazy grupowej choćby Ligi Europy spowodował, że po poprzedniej edycji europejskich pucharów spadliśmy na miejsce 21. Szansę na poprawę dość przeciętnej lokaty zaprzepaściliśmy jednak w obecnych rozgrywkach nie kwalifikując się nawet do fazy play-off LE. Aktualnie zajmujemy miejsce 22. m.in. za Szkocją, Białorusią, Serbią czy Cyprem. Tuż za nami klasyfikowane są: Szwecja i Norwegia, mające w fazie grupowej LE swoich przedstawicieli. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że i one wyprzedzą nas w rankingu. Niewiele traci do nas również Azerbejdżan i przewiduje, że w następnym notowaniu po zakończeniu fazy grupowej będziemy także za nim, plasując się w okolicach miejsca 25.

źródło: http://blog.kalendarz-kibica.pl


Jeżeli w przyszłym roku ponownie żadna z drużyn LOTTO Ekstraklasy nie będzie punktowała jesienią, czeka nas kolejny zjazd w rankingu. Oznaczało będzie to konieczność rozpoczęcia przygody z pucharami już od I rundy eliminacji przez wszystkie drużyny (obecnie zdobywca Pucharu Polski zaczyna od II rundy el.LE).

Komentarze