Kolejny wielki klub powalczy o Krzysztofa Piątka! Ogromne pieniądze!

Coraz więcej uznanych marek w świecie futbolu pragnie mieć w swoich szeregach polskiego napastnika. Krzysztof Piątek kapitalnie rozpoczął swoją przygodę z Serie A i być może już niedługo zamieni Genoę na jeden z czołowych europejskich klubów. Kolejnym zainteresowanym jest AS Roma.

Były gracz Cracovii i Zagłębia Lubin, w obecnych rozgrywkach zdobył już 13 bramek (9 w lidze i 4 w Pucharze Włoch). W piątek dołożył kolejne trafienie, tym razem w barwach narodowych przeciwko Portugalii. Nic więc dziwnego, że wzbudza zainteresowanie dużych klubów. AS Roma widzi w nim potencjalnego następcę Edina Dzeko, jednak aby Polak dołączył do klubu ze stolicy Italii, będzie on musiał stoczyć bój z innymi potentatami europejskiego futbolu. 
Piątkiem interesują się bowiem również Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Chelsea, Liverpool, Juventus, Napoli a także FC Barcelona. Atutem AS Romy może być jednak znajomość Monchiego z Gabriele Giuffrida, agentem, który pomógł Genoi przeprowadzić transfer polskieg…

Krajowy Ranking UEFA

Krajowy ranking UEFA 17/18

Poniższy ranking to zestawienie 30. najlepszych lig w Europie. Punkty zdobywane są dzięki zwycięstwom oraz remisom w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. 

Ranking, będzie miał wpływ na liczbę drużyn, jaką dane kraje będą mogły wystawić w rozgrywkach europejskich w sezonie 2019/2020 oraz na jakim etapie poszczególne zespoły przystąpią do rozgrywek.

Ostatnia aktualizacja 10-06-18
Komentarze