Krajowy Ranking UEFA


Poniższy ranking to zestawienie 30. najlepszych lig w Europie. Punkty zdobywane są dzięki zwycięstwom oraz remisom w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. 

Na obecne zestawienie złożyły się cztery poprzednie edycje europejskich pucharów oraz edycja obecna. W półfinałach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy zagra 8 zespołów z 5 różnych lig. W grze pozostały 3 zespoły z Hiszpanii (Real Madryt - LM, Atletico Madryt - LM, Celta Vigo - LE), 1 zespół z Anglii (Manchester United - LE), 1 zespół z Włoch (Juventus Turyn - LM), 2 zespoły z Francji (AS Monaco - LM, Olympique Lyon - LE) oraz 1 z Holandii (Ajax Amsterdam - LE). Oznacza to więc, że w rankingu zajdą zmiany wraz z rozegraniem kolejnych spotkań. 

Końcowy kształt rankingu, będzie miał wpływ na liczbę drużyn jaką będą mogły wystawić dane nacje w rozgrywkach europejskich w sezonie 2018/2019. Poniższy ranking będzie miał również wpływ na etap w jakim poszczególne zespoły przystąpią do rozgrywek.

20. pozycja, na której obecnie plasuje się LOTTO Ekstraklasa, jest już ostatecznym miejscem jakie zajmie nasza liga w tym zestawieniu. Ani nasza, ani żadna inna liga w jej zasięgu nie ma już bowiem przedstawiciela w europejskich rozgrywkach. 


Komentarze